I. modul

Corporate governance

Jak efektivně spravovat a řídit společnost

Termín: 20. dubna 2023 od 8.45 do 17.00

Ať už vedete velkou korporaci, anebo vlastníte rodinnou firmu, principy corporate governance vám pomohou nastavit prověřené procesy ve vaší společnosti tak, abyste ji efektivně řídili a spravovali.

Společně se zaměříme také na compliance, široké téma, které řeší soulad s pravidly, a také na kybernetickou bezpečnost - téma, které je v aktuálním hledáčku mnoha firem.

Den završí panelová diskuse, ve které probereme se zástupci významných firem, jak se jim daří začlenit principy corporate governance do společnosti, ve které působí, a jaké mají s corporate governance osobní zkušenosti.


Témata dne:

Corporate governance jako předpoklad a základní nástroj dosažení cílů obchodní korporace a uspokojení jejích stakeholderů

Předpokladem úspěchu činnosti velkých korporací i rodinných podniků je vědět, kdo co dělá, jak a hlavně proč. Bez toho vzniká chaos a činnosti pro činnosti. Návod, jak věci dělat s maximálním efektem a pragmaticky, přináší postupy a principy corporate governance.


Compliance a řízení rizik: Součást odpovědnosti orgánů obchodní korporace a postavení v rámci corporate governance

Dynamická doba přináší mnoho změn zákonů, nařízení, kulturních a sociálních pravidel, které mají dopad na každodenní život lidí a korporací. Sledovat jenom zákony už dávno nestačí. Udělat v tom všem pořádek, vybrat důležité oblasti a efektivně je řídit, na to odpovídá compliance.


Korporátní a kybernetická bezpečnost: Ochrana a odolnost kritických systémů, procesů, majetku a lidí; postavení v rámci corporate governance

I přes veškerou snahu se problémům zabránit nedá. Jak ve fyzickém prostoru, tak v kyberprostoru se pohybují lidé, kterým se korporace musí bránit. Nezřídka jsou to dokonce vlastní zaměstnanci, dodavatelé či vrcholoví manažeři, kteří se snaží obohatit. Nástroje prevence, detekce a vyšetřování bezpečnostních problémů poskytují korporátní a kybernetická bezpečnost. V této prakticky orientované přednášce si řekneme, jak se v tématu kyberbezpečnosti orientovat, popíšeme si rizika a hrozby kyberútoků, ukážeme si, jak se měnily v čase a na jaké typy útoků a útočníků se zaměřit, abychom byli v boji s kyberzločinem co nejúspěšnější.


Garant a lektor

Lektor a host panelové diskuse

Panelová diskuse


Moderátorka diskuse


"Jsme si vědomi, že úspěšnou organizaci utváří správně nastavené principy řízení a její správy,
které vycházejí z prověřených zásad platných pro ekonomicky vyspělé země.
Proto i u nás v České bankovní asociaci vyučujeme vzdělávací manažerský program ČBA Corporate Governance. Myslíme si, že správně nastavené tyto principy pomohou nejen firmám, ale také kultivaci podnikatelského prostředí u nás."

Program dne

09.00-10.30

Corporate governance

Jan Klouda

10.30-11.00

Přestávka

11.00-12.30

Úvod do compliance a řízení rizik

Jan Klouda

12.30-13.30

Oběd

13.30-15.00

Korporátní a kybernetická bezpečnost

Jan Klouda, Pavel Rivola

15.00-15.30

Přestávka

15.30-17.00

Panelová diskuse

Jan Klouda, Jan Sadil, Jakub Dusílek, Pavel Rivola

Moderátorka diskuse: Monika Zahálková